*Krátkosrstá*

6. května 2007 v 20:02 |  *Druhy morčat*
HLADKÉ OBYČEJNÉ (ANGLICKÉ)
asi nejčastěji chované plemeno morčátka, které je běžně k dostání ve zverimexech, ale i v chovatelských stanicích. Srst je dlouhá 1-3 cm, hladká, leská, bez vírků . Zastoupeny jsou všechny barvy. (má nejoblíbenější tříbarevná) Srst nevyžaduje žádnou zvláštní péči, ale morčíkům dělá dobře občas pročesat jemným dětským kartáčem. Lesk je výsledkem kvalitní stravy, pokud je srst matná, není strava dostatečně vyvážená.
ANGLICKÝ CREASTED
srst je totožná s morčetem hladkým, jediná odlišnost je rozeta (výrek) na hlavě. Ten musí být uprostřed čela, ideálně co největší, kulatý a pravidelný. Výrek má stejnou barvu, jako je barva ostatní srsti. Chová se ve všech barevných variantách.
AMERICKÝ CREASTED
srst je shodná s anglickým creastedem, pouze výrek má vždy bílou barvu. Měl by být v ideálním případě velký, kulatý, pravidelný a celý bílý.Chová se ve všech barevných variantách.
ROZETA
rozetové (též habešské) morče má rovnou, hrubší, lesklou srst do 4 cm, ve které se objevují rozety=výrky. Šlechtěné morče by mělo mít 8 rozet se správným rozložením - 2 na zadečku,2 na kyčlích, 2 na hřbetě, 2 na bocích. Chová se ve všech barvách.
US (AMERICKÝ) TEDDY
srst je kudrnatá, hrubá, působí polámaným dojmem. Zvláštností této srsti je, že roste kolmo od těla. Morče tak vypadá jako malý plyšový medvídek - teddík, chová se ve všech barvách
ANGLICKÝ REX
vypadá stejně jako US teddy, liší se pouze geneticky. Na pohled jsou tedy k nerozeznání , chová se ve všech barvách
CHS (ŠVÝCARSKÝ) TEDDY
srst má o něco delší než běžné krátkosrsté morce, dorůstá až 8 cm. Jako u US teddyho a Anglického rexe je srst hrubá ,"polámaná" a roste kolmo od těla. U nás zatím neuznané plemeno
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

*Jakou používáš podestýlku?*

Piliny 18.6% (27)
Hobliny 55.2% (80)
Slisované válečky 11% (16)
Kukuřičnou drť 6.9% (10)
jinou 8.3% (12)

Komentáře

1 aurora-maxima aurora-maxima | 13. ledna 2011 v 20:43 | Reagovat

já právě uvažuju o morčátku takže by mě zajímalo které krátkosrsté morče je nejlepší :) děkuju ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama