Květen 2007

Senóó

10. května 2007 v 20:11 *Novinky*

Panička mi koupila po dlouhé době seno,sice je na něj alergická,ale zatím je vše OK;) ♥


*-_Jak jsem se ocitl u paničky_-*

8. května 2007 v 13:17 *Georgík+jeho kamarádi*
Mno je to trošku složitý tak postupně čtěte:)),Kamarádka od paniččiné sestry měla morčínky a narodili se jim 2klásný morčátka já -bílý sameček a moe sestřička-bílá samička...A asi po pár týdnech měla od paničky sestřička narozky. A mě dostala,ae jelikož byla malá(7let)a neuměla se o mě starat tak všechno obstarávala Moje Panička Tereza..A teprve loni si její ségra umínila,že chce své morče a že Já jsem starej(což nebyla pravda mě byl teprve necelej 1 rok!!)..A tak si koupila Huga a mě ponechala své sestřice->mé nynější nejlepší paničce,která se o mě sqvěle stará...Mno a jelikož už jsem byl její tak mě chtěla mít ve svém pokojíku..Chvilku mamču překecávala a ta jí potom svolila...Měla mě tam půl roku a potom se projevila její alergie na roztoče a seno...Tak jsem musel jít i s Hugem na chodbu a tam jsem doteď,ae mě se tam mooc líbí.Ale občas se mi zasteskne po rodičích a sestřičce a jejich dalších dětech,kteří pošli minulou zimu,ptz bylo moc pod nulou.Oni totiž bydleli venku v králíčárně...Je mi po nich tak smutno a uvědomuju si štěstí,že mě panička má,ptz to bych jinak asi umřel taky:'(

Stránky:))

6. května 2007 v 20:18 *Novinky*
6.5.2007
Terezka mi založila stránečky


*-*Batůžky pro přenášení morčat*-*

6. května 2007 v 20:14 *Nějaké věcičky pro morčata*
Mno tak to je ono..Vypadá to celkem dobře,ale já dávám přednost přenosce..řekla bych ,že je to bezpečnější.
cena:350Kčtohle je další příklad,ae tenhle je menší..Mno nwm..
Cena:255kč


*-_Klece_-*

6. května 2007 v 20:14 *Nějaké věcičky pro morčata*
Mno tady vám dám pár příkladů klecí na morčátka.Já mám mimochodem vyrobenou rukama mýho dědy a sjsem spokojená;).(klece můžete zakoupit na: http://www.adakam.eu/ )
klec pro jedno morče nebo matku s mláďaty, 70 x 40 x 35
cena:543Kč
80 x 50 x 44 cm, klec vhodná pro 2 morčata, pevné plastové úchytky, robustní záklopky
cena:920Kč
80 x 50 x 44 cm, uvnitř plošina s domkem, napáječka a jesle na seno..Tahle je supel..plostě dybych měla penízky tak už je moe..NJN..
cena:1189Kč
75 x 47 x 35 cm, odpadá nepořádek z hoblin, pro skinníky nehrozí průvan..hmm to je tak ycelkem good..
cena:1110Kč

_-*Pelíšky*-_

6. května 2007 v 20:13 *Nějaké věcičky pro morčata*
závěsná houpačka, z jedné strany nylon, z druhé strany plyš, 30 x 30 cm..To je celkem dobré,ae Georgík by na to ani nevylezl:))
cena:102Kč
Je opravdu malý, tak pro miminka nahatá. 16 x 15 cm s okrajem.
cena:54Kč
29 x 24 cm s okrajem, ložná plocha o 4 cm menší, i při počůrání zůstává na povrchu suchý, moč proteče. Možno prát na 30°C.
Vyzkoušela a doporučila CHS A Cardinal (Fáfa)
cena:98Kč

-Vychytávky-

6. května 2007 v 20:12 *Nějaké věcičky pro morčata*
závěsný držák na mrkev pro morčátka
cena:92kč

držák na seno velký, 28 cm
cena:75Kč
závěsné krmítko 8 cm, vhoidné na seno, salát
cena:54Kč-_nej místečko_-

6. května 2007 v 20:12 *Paniččin pokojík*
Jo tak ten mám opravdu rád..Panička tam má moje fotky a nejen kvůli tomu.Taky mě tam panička vždycky pustí a já si tam můžu běhat jak jen se mi zachce..Vždycky jí tam udělám hromádky a loužičky,ae ona se vždycky směje a potom až mě dá do klece tak to uklidí.Jednou jsem se jí mooc lekl a tak jsem zalezl za postel..Panička se děsně bála aby se mi něco nestalo,ae naštěstí mě zná a hned odtáhla postel a chytla mě a tradá do klece...NJN tam je to holt supel..

**Můj bejvák**

6. května 2007 v 20:11 *Jak bydlím*
Dědeček od paničky jen pro mě vynalezl dvouklec,je spojena z jedné malé klece a druhá část je uděláná z pletiva a je to žůžo,ptz tam mám jen takový otvor a tím prolízám z jedné půlky klece do druhé..mno posuďte sami..A hned nade mnou sídlí Hugo.Často si povídáme a de nás slyšet až do obýváku..

tObrazekak tohle je mé království


a tady sídlíme oba dva
Obrazek

-*-Moje panička-*-

6. května 2007 v 20:11 *Moje panička*
ČÁW.jmenuju se Tereza.tak tady mě vidíte..pozor ať se neleknete..Mno takže bude mi 13let,v červnu...Bydlím v Hranicích(to je takové.mno abych to řekla slušně...město plné vietnamců a romů..)Doma mám morče a rybičky...U babičky pokračuje můj zvěřinec-2psy a kočku..Dále bych si chtěla pořídit ještě jedno morčátko ae pšššt....Mamka o tom ještě napůl neví...To bude překvápko tak pššt..Sice doma máme 2morčíny,ae každej je zvlášť v kleci a Georgík se cítí sám...Tea pokud se s ním zrovna nemazlím,nebo nehraju nebo pokud nedělá binec s Hugem..
Obrazek

_*_Jeho život_*_

6. května 2007 v 20:10 *Stručně o tom jak si žiju*

Jeho život

Každý den ráno mu dám nějakou zeleninu než jdu do školy(asi 7:25).Jak přijdu ze školy(14:00)tak mu dám okurek a vitamínem C(více o něm zde )Potom na noc mu dám trošku zrní(19:00),a samozřejmě vodu,když ji nemá tak si o ní umí říct-zhodí napáječku a pořád kvíká,až si ho všimnu:D..Seno mu moc nedávám,ptz jsem na něj alergická,ae za to mu dávám takové granulky(což mi doporučil prodavač ve zverimexu)místo toho sena.Ale když jedu una dovolenou tak se o ně dědeček moc hezky stará a i to seno jim dává..Jinak dostává taky tvrdý chleba a větvičky na zoubky,aby mi nepřerostly.Co mám rád zde .Co se týče pohybu tak na to si nemůže stěžovat.V zimě ho pouštím s Hugem v mém pokojíčku-vždycky mi tam všecko pokadí:)).A v létě taky,ae beru je asi obvíkend k babičce na travičku..Tam jsou s Hugem celý den v jejich kulatém výběhu(který jsem vyrobila,s malou pomocí dědy),na noc je dám do vyhřáté garáže,ptz kdyby zůstali ve výběhu tak by je mohla sníst kuna,nebo něco podobnýho...Dávala jsem je na noc dovnitř,jenže oni dělali bordýlek a nikdo se nevyspal,tak jsm je přestěhovala do garáže,kde jim nehrozí žádně nebezpečí.A doma mají taky vyrobený takový "fit-centrum"májí v krabici různé roury,budky,hry atd..takže se nikdy nenudí..Njn..máto ae sqvělou paničku:o)..
Obrazek<=ve výběhu s Kudrnkou

-_Kontakt_-

6. května 2007 v 20:09 *Kontakt*
Pokud budete mít dotaz nebo cokoli jiného můj mail je :

ttterinkaaa@seznam.cz

*Zajímavosti*

6. května 2007 v 20:07 *Něco o morčatech-
Na této stránce najdete zajímavosti o morčatech, které jste mi zaslali v emailech. Pokud chcete také přispět, napište mi!

PŘI PRŮJMU JE DOBRÉ...
Jedna paní doktorka, která se specializuje na morčátka mi poradila, že v případě průjmu je dobré, když alespoň 2x denně nemocnému morčeti dáte tak 2 bobečky od jiného zdravého morčete. Tyto bobečky se mají rozdrtit na kašičku (nutno přidat malilinko vody) a tento lék podávat lžičkou nebo injekční stříkačkou. U mého morčátka to zázračně zabralo a přestože měla velmi silný průjem, druhý den už byla veselá a začala i jíst. Bobečky zdravého morčete se mají podávat dokud není morčátko zcela vyléčené. Kromě toho má jíst (což se na stránkách uvádí) pouze vodu, tvrdý chléb a seno.
Připravila Barbora Bohackova z Prahy

PÁNSKÁ DOMÁCNOST
Bohužel se stále ještě udržuje domněnka, že samečci morčat spolu neustále bojují a páchnou. Pokud jsou však drženi odpovídajícím způsobem, snášejí se i morčecí samečkové velmi dobře. Ve volné přírodě žijí morčata ve společných skupinkách, které tvoří jeden sameček, několik samiček a mláďata. Samečci spolu bojují jen v době říje. Pokud však není přítomna samička, k žádným sporům nedochází. V takovém případě nestojí nic v cestě mužskému přátelství. Dva mladí samečci se spolu snesou s výjimkou občasných hravých potyček vždycky dobře, a je jedno, jestli jsou z jednoho nebo dvou různých vrhů. Důležité je jen to, aby spolu žili ještě před dosažením pohlavní zralosti, tedy asi od šesti týdnů. Starší samečci už vykazují výhradné teritoriální chování a bojují jeden s druhým, přičemž vyvíjí i typický značkovací zápach. To platí především o těch samečcích, kteří už někdy kryli, dokonce i byli později vykastrováni. Pokud uzavřou přátelství mladá zvířata nesmí ani jeden z nich přijímat dámské návštěvy nebo být od druhého delší dobu vzdálen. V takovém případě by určitě k rvačce došlo. Mladého nedospělého samečka lze také připojit k staršímu. Hierarchie se záhy vyjasní, protože šéfem je vždy starší zvíře. Pokud se mladí samečci navzdory očekávání přece poperou, může starší a zkušenější samec převzít vedení a postarat se o pořádek. Když uvážíme, že dva samečci určitě nebudou mít mláďata a dvě starší samičky spolu nebojují méně než dva samečkové, není důvod, proč nezařídit "pánskou domácnost".
Připravila Little Mouse

MORČATA UMĚJÍ ŠPLHAT
Jestliže máte knihu, v níž stojí, že morčata neumějí šplhat a proto není nutné dělat žádné zvláštní opatření či není potřeba mimořádná opatrnost, tak to není pravda. Morčata dokáží zdolávat zdánlivě nepřekonatelné překážky. A jestliže má nějaké čilejší morče v povaze velkou neposednost, je opravdu třeba dávat na něj bedlivý pozor, ale také mu podle potřeby a pod přísným dohledem dopřát dostatek pohybu mimo jeho klec či terárium.
Připravila Little Mouse

JAK SI DOMA PŘIPRAVIT NÁHRADNÍ MLÉKO PRO MORČE ?
Komponenty:
  • netučný tvaroh 38 g
  • žloutek 4 kusy
  • smetana (30% tuku) 7 g
  • plnotučné mléko 48 g
  • stolní olej 1 g
  • minerály 2 g
Množství krmiva na den 5 - 20 g a počet dávek za den je 2 - 3.
Připravila Little Mouse

NORMÁLNÍ HODNOTY ZDRAVÉHO MORČETE
Frekvence dechu 90 - 150 / min
Teplota 37,4 - 39,5 C
Puls 180 - 280 / min
Připravila Little Mouse

-_-Nemoci-_-

6. května 2007 v 20:06 *Něco o morčatech-
Morčata jsou proti nemocem celkem odolná. Nemocná bývají zřídka kdy, ale pokud přece jen onemocní, je důležité se o ně pečlivě postarat, jako o každé zvířátko.

RÝMA
Samozřejmě se nejedná přímo o rýmu jakou známe u člověka, ale tato infekce je jí velmi podobná, jenom může vést k zápalu plic. Příznaky jsou následující: morče hlučně dýchá, teče mu z nosu a kašle. Také může mít uslzené a bolavé oči. Pokud má vaše morče tyto příznaky je potřeba mu zajistit především teplo, aby nemohlo dojít k prochlazení a následnému zápalu plic. Jestliže budou potíže přetrvávat, je potřeba navštívit zvěrolékaře.

PRŮJEM
Průjem může být pro morče velmi nebezpečný. Někdy se může stát, že morče pouze sní něco, co mu nesedlo a průjem je pouze jev krátkodobý. V takovém případě mu seberte všechnu potravu, nechejte mu pouze seno a čerstvou vodu (můžete i tvrdý chléb). Průjem poznáte velice snadno. Trus morčat je měkký nebo přímo tekutý a kysele páchne. Někdy se však stane, že průjem trvá morčeti delší dobu a v takovém případě je třeba navštívit zvěrolékaře, neboť dlouhodobý průjem může morče i zabít.

ZÁCPA
Zácpa není tak nebezpečná jako průjem. Morče při ní nežere a nemá žádné výkaly. V takovém případě je potřeba mu dát dostatek čerstvé vody a čerstvou šťavnatou zeleninu. Pokud to nepomůže, je jako vždy potřeba navštívit zvěrolékaře.

**Chov morčat**

6. května 2007 v 20:06 *Něco o morčatech-
Země původu
Jižní Amerika
Délka těla
20 - 36 cm
Délka uší
1,5 - 2 cm
Váha
700 - 1500 g
Tělní teplota
38 - 39 °C
Dožívají se
5 - 10 let
Doba březosti
59 - 72 dní
Počet mláďat
1 - 6 průměrně 4
Chov
Pro chov morčat bychom si měli pořídit nejlépe akvárium nebo plastovou bedýnku o rozměrech 80 x 60 x 30 cm. Dno posypeme vrstvou hoblin. Zároveň je potřeba dát do nádrže materiál na stavbu hnízda. Vhodná je sláma a dřevitá vata. Nezapomeneme na dostatečně velký domeček, který lze koupit v každém zverimexu či obchodech pro chovatele.Čištění podetýlky provádíme 1 -2 týdně a zároveň odstraníme i zbytky jídla , které by se mohly začít kazit. Nesmíme zapomenout na napáječku vody, nejlpší je voda převařená nebo odstátá v pokojové teplotě. Je dobré vodu měnit každý den a to zdůvodu množení bakterií.

_-Jak o ně pečovat-_

6. května 2007 v 20:05 *Něco o morčatech-
Jestliže se rozhodnete chovat pouze jedno morče, musíte počítat s tím, že mu budete muset věnovat více času. Kotec musí být umístěn tak, aby vás morče vidělo a slyšelo. Dvě a více morčat si už budou dělat společnost navzájem. Budou se zahřívat, povídat si spolu, takže už vás "nebudou tolik potřebovat". Jenom je důležité, když si budete kupovat dvě morčata, aby to byly dvě samičky. Protože dva dospělí samečci by se spolu prali. Tak to alespoň píšou v naučných knihách, ale jelikož výjimka potvrzuje pravidlo, tak my máme dva samečky a ti spolu vycházejí dobře. Taky můžete mít spolu samečka a samičku, ale to pak musíte počítat s tím, že se spolu budou pářit.

JAK JE BRÁT Z KOTCE
Vždy, když chcete morče vzít do ruky je dobré na ně mluvit, aby bylo klidnější. Potom je jednou rukou vezmete pod předními packami a druhou rukou pod zadečkem. V náruči si ho buď položte na předloktí tak, že vám v dlani bude spočívat jeho zadeček a nebo některá morčata mají raději, když se mohou posadit zpříma.


OCHOČOVÁNÍ
Ochočit si morče si prý můžete velmi brzy. Já si myslím, že úplně si ochočit morče snad ani nelze. Vždy bude mírně plaché a divoké. Je ale pravda, že pokud máte morče pouze jedno, snad se ochočí trochu rychleji, neboť se na vás víc upne. Jednak se stane krotké tím, že se s ním denně pomazlíte, ale také co je důležité, je na morče mluvit. Nejen když ho berete do ruky, ale také když ho krmíte a nebo i když třeba jen procházíte okolo. Morče si tak zvykne na váš hlas a je dokonce možné ho naučit přijít na zavolání. Ne, že by morče šlo na povel, ale jde za známým hlasem.Morčata jsou velmi chytrá a tak se většinou naučí rozeznávat hlavně zvuky, které se týkají jídla. To se pak při každém zvuku, který je podobný např. šustění sáčku při krmení, hned hlásí, jestli by se pro ně nenašlo něco na zub. Morčata jsou vůbec velmi hovorná zvířátka. Když už je máte delší dobu naučíte se porozumět tomu, co vlastně chtějí. Dovedou rozzlobeně jakoby "vrčet", což poznáte lehce, neboť se při tom třepou, nebo umí hlasitě upozorňovat, že chtějí žrát, cvakat zubama a šveholit, když něco prozkoumávají a nebo potichu brumlat, když se s nimi mazlíte.

KOUPÁNÍ A KARTÁČOVÁNÍ
I přesto, že morčata jsou čistotná zvířátka, dovedou pod sebou udělat pěkný nepořádek. A i když jim pravidelně čistíte, neubráníte se tomu, aby sem tam neměla zalepené chlupy, zvláště morčata angorská. Proto je potřeba, je alespoň jednou týdně vykartáčovat (angorská častěji) a jednou za čas i vykoupat. Kartáčováním morče jednak zbavujete padajících chlupů a nečistot, ale také je tím masírujete. A pokud to provádíte s citem, morčeti se to zalíbí a bude si u toho i pobrukovat. Pokud narazíte na zplsnatělé chlupy je nejlepší je odstřihnout. K tomu použijte nůžky s kulatou špičkou, aby jste morče neporanili, pokud by najednou poskočilo.

Neměli by jste:
  • morčata schválně strašit, lekat a už vůbec ne s nimi nějak třepat nebo je mačkat apod.
  • při braní z kotce netahejte morče pouze za přední packy.
  • při kartáčování nepoužívejte drsné kartáče a příliš netlačte, aby jste je nepodřely nebo neporanily.
  • nikdy nestříhejte morče nůžkami s ostrou špičkou.

_knížky_

6. května 2007 v 20:04 *Knihy o morčatech*
kniha Bydlí s námi Morče - Průvodce pro mladé chovatele Bydlí s námi morče-Průvodce pro mladé chovatele (Helena Piersová/brožovaná vazba) Vydáno: 1996 69 Kč
kniha Bydlí s námi Morče - Průvodce pro mladé chovatele (2005)
Bydlí s námi morče-Průvodce pro mladé chovatele (Helena Piersová/brožovaná vazba) Vydáno: 2005 79 Kč

kniha Moje morče a já
Moje morče a já (Immanuel Birmelin/brožovaná vazba)
Vydáno: 2006 99 Kč
kniha Morče
Morče (Katrin Behrendová/brožovaná vazba)
99 Kč
kniha Morče - společenské, milé, aktivní
Morče-Společenské,milé,aktivní (Fritz Dietrich Altmann/šitá vazba)
99 Kč --Tuto příručku mám a myslím si že je velice přehledná a navíc s pěknými,barevnými obrázky--
VŠECHNY TYTO KNIHY SI MŮŽETE ZAKOUPIT NA WWW.SKUBI.CZ

Pár jmen

6. května 2007 v 20:04 *Jména pro morčata*
Abin
Addis
Adventus
Achaios
Akim
Albert
Albi
Alex
Alf
Alito
Ametyst
Amor
Andy
Angel
Antares
Anubis
Anýsek
Apofis
Apollo
Apollon
Aramis
Arči
Ardent
Áres
Argus
Archie
Aris
Arkin
Armín
Aron
Arson
Artuš
Asterix
Athis
Athos
Atrey
Atýsek
Aver
Axel
Azrael
Bacul
Bady
Badžaras
Balian
Balli
Baloo
Bambi
Banny
Barbucha
Bargiel
Barnabáš
Barney
Bartleby
Barušák
Bastien
Basty
Batul
Bax
Beef
Ben
Benji
Bennito
Beny
Berio
Berold
Berry
Bert
Bertold
Betos
Bilbo
Billy
Binky
Bínny
Black
Boban
Bobo
Bočko
Bonifác
Bonny
Bono
Bonty
Boris
Brego
Brian
Brisk
Bruno
Bruse
Bubla
Bubušík
Bucifal
Bucky
Bufík
Bulanek
Cabaday
Caesar
Caleb
Calimero
Caramel
Caries
Carlos
Carry
Cascado
Casper
Cedr
Cedric
Cipísek
Cirda
Clark
Cleo
Clipper
Cody
Coil
Collin
Cordon
Cornetto
Corrny
Coudy
Crash
Crazy
Cruis
Culdík
Cupík
Cvalík
Čajda
Čaky
Čert
Čertík
Čiko
Čiky
Čip
Čírio
Čirpi
Čuko
Dady
Dafer
Damián
Dancer
Dandy
Danger
Dany
Dark
Dash
Dasty
Davi
Day
De La Vega
Denny
Derick
Deril
Deus
Devil
Diablo
Dick
Didufri
Diego
Dimi
Dinky
Dino
Dio
Dipsy
Dixi
Dodo
Don
Dorian
Draco
Drago
Drobek
Duddy
Duffy
Dumbo
Dusty
Dux
Eda
Eddie
Edgar
Egon
Elf
Eliáš
Elvík
Emík
Emír
Enzo
Eragon
Eremis
Ernie
Erwin
Et
Etnik
Euripides
Evan
Fabio
Fady
Faidon
Falco
Faraon
Farries
Favion
Fazulín
Felix
Ferda
Fido
Figo
Fingon
Finwe
Fišta
Flíček
Flint
Flux
Forest
Fousek
Fredy
Fric
Frodo
Frolík
Fulínek
Furiant
Fylas
Garfield
Garp
Gaster
Geegee
George
Gery
Gildor
Gimli
Gipsy
Giusepe
Glutton
Gomez
Grandes
Gringo
Grizzlík
Grus
Guliver
Gumík
Guru
Hall
Hapi
Harp
Harry
Herkules
Heron
Herry
Hertík
Hipík
Hiro
Hledík
Hook
Hope
Hopík
Hubert
Huckleberry
Hugo
Huor
Chane
Charizard
Charlie
Cheops
Chico
Chicorito
Chip
Chipsi
Chlupáček
Chris
Chuck
Chumlík
Igi
Indigo
Indy
Inward
Izidor
Jack
James
Janosch
Jargon
Jaspis
Jazu
Jazze
Jerry
Jimmy
Joe
Jonatán
Jori
Joy
Jupík
Jusi
Justyn
Kay
Keny
Kespr
Key
Kim
Kleofáš
Kongo
Korin
Koudy
Kryšpín
Kubula
Kulda
Kulík
Kulíšek
Kvido
Kvík
Larry
Legolas
Leo
Lerri
Leslie
Lexy
Lion
Litlík
Lixi
Lomík
Lord
Lotrando
Louis
Luciáš
Lucifer
Lucius
Luck
Luisian
Lukas
Lumíček
Lumpík
Lupínek
Macík
Mambo
Marcelino
Marfi
Markus
Marty
Mates
Matt
Matýsek
Mauglí
Max
Maxwell
Melda
Melvin
Menny
Merlin
Mesiáš
Mett
Miky
Míša
Mlaskito
Modroočko
Moki
Momo
Monet
Monty
Moody
Moon
Moris
Muf
Mulik
Murphy
Mušík
Myšák
Nanuk
Nathan
Neewa
Nemo
Neo
Nick
Nigele
Nody
Nonie
Obelix
Ofo
Oggi
Olé
Oliver
Orion
Orlando
Oskar
Osmond
Ouk
Ox
Ozzy
Pacey
Pacifál
Pacík
Paddy
Panda
Panky
Paris
Pepe
Piggi
Pinky
Piškot
Pišta
Pitrísek
Pogh
Pokky
Pucík
Puclík
Puco
Pufík
Qaf
Qanto
Qido
Quentin
Quetzal
Quick
Qwer
Rafael
Rached
Rashed
Rendy
Renoir
Rey
Ricky
Rintintin
Rion
Robbie
Robin
Rocky
Roderik
Rodny
Ronny
Rox
Rufus
Ryan
Salazar
Sall
Sam
Sambi
Sauron
Saurus
Sean
Sebbi
Siki
Silvík
Simba
Simir
Sirius
Skid
Skyp
Slinky
Smokey
Snížek
Snoopy
Snowee
Sonny
Soptík
Soronto
Spake
Speedy
Spike
Stix
Stuart
Sunny
Sweep
Sweník
Šapík
Šimi
Škubík
Šmoula
Šmudla
Šotek
Špunt
Štaflík
Štístko
Štuclík
Šušlík
Tačvůd
Tálínek
Tao
Teodor
Terick
Tertius
Thimothy
Tiberius
Till
Tim
Tix
Tobi
Tobias
Tom
Tristan
Tutanchamon
Tygřík
Ufík
Uhlík
Uli
Uník
Usilis
Vanndal
Viki
Vilík
Vilo
Virgil
Vrní
Vrže
Watík
Welík
Welstiel
Wiki
Wilhelm
William
Willson
Willy
Winky
Wonty
Woody
Woronwe
Wulf
Yemmi
Yett
Yoky
Yorick
York
Yvur
Yzák
Zaza
Zek
Zero
Zeus
Zip
Zoro
Zoubek
Zrzek
Abby
Abia
Abra
Afinka
Afra
Afrodita
Ágnes
Agy
Ahimia
Aida
Aiko
Airi
Aisha
Ája
Ajsa
Ajvin
Akita
Aky
Alerra
Alisa
Ami
Amira
Ammy
Anabelle
Andri
Andy
Angel
Angie
Angua
Ania
Anita
Annie
Anwin
Apple
Aren
Ariel
Arise
Arwen
Ashley
Asima
Aspera
Astoria
Atawa
Avril
Axie
Aza
Babeta
Babulka
Bajša
Bala
Barry
Barsiné
Bedrunka
Bee-bee
Beky
Belinda
Bělinka
Belisa
Bella
Berenika
Berie
Bessy
Betty
Bianca
Biba
Bibi
Bína
Bliss
Bonanza
Bonnie
Boo
Breta
Brika
Brusinka
Bublinka
Buffy
Cady
Calanthé
Calisto
Camei
Candy
Capoeira
Caramba
Carie
Carmen
Caroline
Carry
Cassie
Caya
Cayen
Cecilka
Cedra
Cesmínka
Cessy
Cica
Cílinka
Cindy
Cinka
Ciri
Clea
Cleopatra
Cloe
Clover
Coco
Colli
Cora
Corny
Culinka
Čanana
Čary
Čečinka
Čelika
Čikina
Čikira
Čikita
Čikyna
Čiminka
Čipa
Čipera
Čita
Čoko
Dafi
Dafné
Daien
Daiqiri
Daisy
Darinka
Darja
Dayen
Debbie
Debris
Decis
Degree
Deina
Della
Demi
Denynka
Derchan
Didinka
Didlinka
Dina
Dísí
Dišperanda
Dixie
Dona
Doris
Dorry
Drusilla
Edit
Eila
Ejmy
Elektra
Eli
Elija
Elis
Ella
Ellen
Ellisea
Elsa
Elvi
Ema
Emily
Enný
Erin
Esty
Etel
Eufrat
Eunika
Euridike
Fája
Falandra
Fama
Famfule
Fanny
Fantagiro
Fatima
Fazulka
Fejty
Ferdinka
Fergie
Ferinka
Fibi
Figinka
Fína
Fiona
Fleur
Flipi
Flora
Florence
Flufy
Folly
Frenzy
Frička
Frida
Frydolína
Funny
Gája
Galadriel
Galinera
Gappa
Gavora
Gedzitka
Georgína
Gerda
Gia
Gina
Ginger
Ginny
Girlaen
Goldi
Gracie
Greiz
Grena
Gréta
Gucy
Gurizelda
Gvendolina
Gviny
Haida
Hallie
Harmony
Harryetta
Hathor
Helen
Helissa
Heny
Heriet
Herinka
Hermiona
Herrynka
Hila
Hoblinka
Holly
Honey
Hréruška (z Hrérů)
Charis
Charoline
Chelsia
Cherry
Cheryl
Chikita
Chita
Chlo
Cholly
Inka
Irésie
Iris
Isis
Izabel
Izzy
Jacarta
Jája
Jamaica
Jamelia
Jamesa
Jasmínka
Jennie
Jennifer
Jenny
Jerrynka
Jesica
Jessie
Jingels
Jolly
Jona
Joysie
Judy
Juicy
Julietta
Kaila
Kapička
Kara

Jména

Karmen
Kasandra
Kazi
Keira
Keity
Kelly
Kessie
Kety
Kia
Kiara
Kijivu
Kika
Kiki
Kimina
Kirké
Kirri
Kitty
Klarisa
Kleopatra
Kori
Kornélie
Kruela
Kuki
Kulina
Lady
Laisy
Lálinka
Lana
Lara
Laura
Lea
Leila
Lenny
Lesinka
Lexy
Ley
Lili
Limba
Limi
Lin
Lisa
Lisbet
Lískulka
Loki
Lola
Lorelain
Lorien
Lovely
Lucy
Luisa
Lukreska
Lukyna
Lumpína
Luna
Lusinda
Lussy
Lutta
Luzy
Maggie
Mája
Malenka
Málinka
Mandy
Marli
Mary
Máša
Matylda
Maya
Mayen
Megan
Meggie
Melinda
Mendy
Merry
Mia
Mikulka
Mili
Milie
Mína
Minie
Mishell
Missi
Miška
Moja
Molly
Mona
Morcheeba
Mufinka
Murinka
Myška
Nancy
Naomi
Natálka
Nefertiti
Neffy
Nefrit
Nelly
Nena
Nessi
Nicky
Nifi
Nika
Niki
Nipina
Nirvana
Noira
Nubira
Nugetka
Nutella
Nyfinka
Ogginka
Oksana
Orka
Otylka
Oumi
Pacinka
Padme
Pafi
Panda
Papinka
Papulka
Patinka
Patty
Pecička
Peggy
Peksy
Pempa
Penelope
Pepina
Perla
Phoebe
Pikola
Pína
Píšťalka
Pištorka
Po
Polárka
Popelka
Pralinka
Pufina
Pupsi
Pussy
Queen
Quemoi
Quentina
Quilda
Quini
Quita
Radží
Rachel
Raizy
Rebeka
Redží
Reina (královna)
Rézinka
Rika
Rilven
Roly
Ronika
Ronja
Rosalinda
Rouzí
Roxy
Rozárka
Rozinka
Rozita
Safira
Sahra
Saintynka
Sally
Samira
Sanny
Sára
Sasmína
Sáva
Sazinka
Scarllett
Seli
Sendy
Sesi
Sheila
Shirley
Sia
Sigi
Siky
Simba
Simi
Sindy
Sinelope
Siria
Sisi
Skvrnka
Sněhulka
Sněženka
Speedy
Stázinka
Stejsy
Stuinka
Sugar
Summy
Suri
Susan
Šedivka
Šeryna
Šífa
Šifónka
Tafi
Taisy
Tamari
Tamira
Ťapka
Tara
Taranee
Tarli
Taša
Tea
Teesie
Teffi
Terry
Tesi
Tia
Tifanny
Tigi
Tilly
Tina
Tlapka
Toffí
Toki
Torry
Totsie
Tracy
Tramínka
Trinity
Trixi
Tucinka
Tuffi
Tweety
Twixy
Týna
Tyssa
Ufinka
Uršula
Ušanda
Valinka
Vanilka
Vendy
Vera
Vexta
Viki
Vinny
Vinyfred
Violet
Vlnka
Vločka
Waina
Wena
Wendy
Wenia
Wicki
Xara
Xia
Xiny
Zaky
Zanny
Zejva
Zela
Zelda
Zoe
Zoola
Zrzka
Žanetka
Žofka
Abia
Adonis
Ája
Albi
Alex
Alka
Anadar
Andy
Angel
Ariel
Arvin
Até
Aza
Bally
Bambi
Bamboocha
Barbucha
Bebe
Becky
Beigist
Bell
Bellis
Benny
Berry
Bibi
Blackie
Bob
Bublajz
Bubu
Cairo
Carpet
Carrot
Catty
Cecilka
Cedril
Cindy
Crazy
Čiky
Čiperka
Čirpi
Čita
Čoky
Čuty
Dadži
Dakota
Danny
Darloe
Dasty
Denny
Didi
Dipsy
Dixi
Dodi
Dope
Dorin
Drobek
Eddy
Effi
Eki
Elvi
Emi
Emír
Enian
Enjoy
Fannier
Ferda
Flappy
Flendy
Flo
Flue
Fredy
Frugo
Fruper
Garsoa
Ginny
Gippy
Goofy
Gucci
Happy Bee
Henry
Hipp
Honey
Hopi
Hopp
Hrérů
Charlie
Chicco
Chipsy
Choco
Cholito
Chunky
Iginn
Ilo
Jack
Jamey
Jefi
Jekke
Jerry
Jilie
Jipsi
Jodie
Jorry
Jupík
Keiko
Kelis
Kelly
Kess
Kiki
Kimi
Kiri
Kissie
Kriss
Kulík
Kulinka
Kulíšek
Kvestor
Laky
Laxi
Lee
Lenthini
Lenty
Leo
Lesi
Lili
Limi
Lipi
Lixi
Lollypop
Lolo
Louvi
Lucky
Lucy
Lunti
Mandy
Matty
Mel
Melli
Merlin
Mia
Miki
Millie
Moldi
Monty
Mooky
Moully
Nelly
Niki
Nomiri
Nutty
Obík
Oggy
Ouško
Pacey
Pady
Panda
Paris
Pegy
Petty
Phoo
Piggie
Piko
Piškot
Pišta
Píštalka
Po
Pompo
Pu

Puppy
Pupsy
Pusinka
Raticate
Rendy
Riči
Rita
Roby
Rodny
Rolnička
Rommy
Roxy
Sachmet
Sallit
Sally
Sam
Sany
Sára
Shavo
Smooky
Spinky
Star
Steve
Stinky
Sunny
Sweetie
Šmudla
Štístko
Ťapka
Tatto
Tau
Tess
Timi
Tixi
Tony
Tracy
Trixi
Tufli
Tufly
Tuti
Twixi
Umo
Vixi
Waikiki
Wendy
Wiki
Woody
Yanni
Zaza
Zoe
Zoubek
Zuki
Obrazek

*Krátkosrstá*

6. května 2007 v 20:02 *Druhy morčat*
HLADKÉ OBYČEJNÉ (ANGLICKÉ)
asi nejčastěji chované plemeno morčátka, které je běžně k dostání ve zverimexech, ale i v chovatelských stanicích. Srst je dlouhá 1-3 cm, hladká, leská, bez vírků . Zastoupeny jsou všechny barvy. (má nejoblíbenější tříbarevná) Srst nevyžaduje žádnou zvláštní péči, ale morčíkům dělá dobře občas pročesat jemným dětským kartáčem. Lesk je výsledkem kvalitní stravy, pokud je srst matná, není strava dostatečně vyvážená.
ANGLICKÝ CREASTED
srst je totožná s morčetem hladkým, jediná odlišnost je rozeta (výrek) na hlavě. Ten musí být uprostřed čela, ideálně co největší, kulatý a pravidelný. Výrek má stejnou barvu, jako je barva ostatní srsti. Chová se ve všech barevných variantách.
AMERICKÝ CREASTED
srst je shodná s anglickým creastedem, pouze výrek má vždy bílou barvu. Měl by být v ideálním případě velký, kulatý, pravidelný a celý bílý.Chová se ve všech barevných variantách.
ROZETA
rozetové (též habešské) morče má rovnou, hrubší, lesklou srst do 4 cm, ve které se objevují rozety=výrky. Šlechtěné morče by mělo mít 8 rozet se správným rozložením - 2 na zadečku,2 na kyčlích, 2 na hřbetě, 2 na bocích. Chová se ve všech barvách.
US (AMERICKÝ) TEDDY
srst je kudrnatá, hrubá, působí polámaným dojmem. Zvláštností této srsti je, že roste kolmo od těla. Morče tak vypadá jako malý plyšový medvídek - teddík, chová se ve všech barvách
ANGLICKÝ REX
vypadá stejně jako US teddy, liší se pouze geneticky. Na pohled jsou tedy k nerozeznání , chová se ve všech barvách
CHS (ŠVÝCARSKÝ) TEDDY
srst má o něco delší než běžné krátkosrsté morce, dorůstá až 8 cm. Jako u US teddyho a Anglického rexe je srst hrubá ,"polámaná" a roste kolmo od těla. U nás zatím neuznané plemeno